Britania në gadishmëri kundër Rusisë, dërgon mjete luftarake dhe qindra trupa në kufi

Publikuar tek: bota, më 19:25 18-03-2017 Britania në gadishmëri kundër Rusisë, dërgon mjete luftarake dhe qindra trupa në kufi

Qindra trupa ushtarake britanike dhe tanke janë drejtuar në kufirin e Bashkimit Europian me Rusinë, në atë që mund të konsiderohet shfaqja më e madhe e forcës kundër Moskës, që prej Luftës së Ftohtë.

Sipas “DailyMail”, pritet që të dërgohen më shumë trupa dhe parashikohet që deri muajin tjetër, Britania të ketë dërguar rreth 800 të tilla. Gjithçka me kërkesë të Estonisë, si pjesë e një vendosje të madhe të trupave ushtarake të NATO –s në Europën Lindore.Sekretari britanik i Mbrotjes, Sir Michael Fallon tha se kjo lëvizje ishte për të “treguar gaditshmërinë ndaj agresionit Rus”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po rrihte policin në mes të rrugës, qytetari qëllon për vdekje të riun
Shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit, 7 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.013144016265869
array(1) { ["section"]=> string(90) "britania-ne-gadishmeri-kunder-rusise-dergon-mjete-luftarake-dhe-qindra-trupa-ne-kufi-72379" }