Britania publikon listën e taksapaguesve më të mëdhenj, e para themeluesja e BET365

Publikuar tek: bota, më 14:52 26-01-2020 Britania publikon listën e taksapaguesve më të mëdhenj, e para themeluesja e BET365 Denise Coates, themeluesja e BET365

Themeluesja e kompanisë së basteve sportive BET365 Denise Coates është taksapaguesja më e madhe në Britani.

Sipas listët së nxjerrë nga zyrtarët e shtetit, ajo paguan 276 milionë paund taksa në vit, rreth 2 herë më shumë se i dyti në listë.

50 taksapaguesit më të mëdhenj në Btitani i kishin paguar shtetit rreth 2.5 miliardë paund vitin e kaluar.

Në këtë listë hyn  edhe Duka i Westminster, i cili renditet në vendin e 7.

Lista e plotë e taksapaguesve:

Denise Coates (276 milion paund)
Stephen Rubin (143.9 milion paund)
Leonie Schroder (116.8 milion paund)
Sir James Dyson (103 milion paund)
Carrie dhe Francois Perrodo (101.3 milion paund)
Familja Weston (85 milion paund)
Duka i Westminster (69.3 milion paund)
Tom Morris (67.4 milion paund)
Sir Chris Hohn (58.1 milion paund)
Lord Bamford (58 milion paund)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070028305053711
array(1) { ["section"]=> string(89) "britania-publikon-listen-e-taksapaguesve-me-te-medhenj-e-para-themeluesja-e-bet365-193203" }