Britania 'pushtohet' nga përmbytjet, uji i 'tërbuar' nuk kursen as vilën MILIONA $ të George Clooney (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:29 21-02-2020 Britania 'pushtohet' nga përmbytjet, uji i 'tërbuar' nuk kursen as vilën MILIONA $ të George Clooney (Foto) Vila e George Clooney

Prej një jave Britania e Madhe ndodhet nën ujë, ku përmbytjet dhe lumenjtë e “tërbuar” kanë marrë para njerëz, makina e shtëpi.  

Këtij “tërbimi” të motit nuk i ka shpëtuar as vila luksoze e aktorit të famshëm të Hollywood-it, George Clooney.

vila1.png

Vila e aktorit ndodhet në Bekshire, ndërsa u “pushtua” nga uji, pas daljes nga shtrati të lumit Thames.

vila3.png

Clooney dhe gruaja e tij avokate, u transferuan në vilë në vitin 2016.

vila4.png

Britania po përballet me përmbytjet më të rrezikshme prej 200 vjetësh, ndërsa janë ende edhe 79 paralajmërime të tjera për përmbytje, ku situata pritet të përkeqësohet pasi parashikuesit thanë se do të ketë reshje të dendura shiu edhe gjatë fundjavës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076241493225098
array(1) { ["section"]=> string(105) "britania-pushtohet-nga-permbytjet-uji-i-terbuar-nuk-kursen-as-vilen-miliona-te-george-clooney-foto-196007" }