Britanikët 'harrojnë' virusin, 15 milion birra të shitura në natën e parë të rihapjes së lokaleve të natës

Publikuar tek: bota, më 15:03 05-07-2020 Britanikët 'harrojnë' virusin, 15 milion birra të shitura në natën e parë të rihapjes së lokaleve të natës Ilustruese

Pas një pritje më shumë se 3 mujore, lokalet e natës në Britani janë hapur.

Një nga “institucionet” më të rëndësishme në ishull i dha fund mbylljes 104 ditore për shkak të pandemisë dhe birra u derdh lumë që në natën e parë kur autoritetet vendosën që ky lloj biznesi të hapë dyert.

Shqetësimi i autoriteteve ishte mos respektimi i distancës sociale, që rezultoi kështu, pasi në disa lokale është dashur ndërhyrja e policisë.

Sipas ekspertëve, ditën e shtunë vlerësohet të jenë shitur 15 milionë birra, me britanikët që siç duket mezi e kanë pritur këtë moment.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010138988494873
array(1) { ["section"]=> string(110) "britaniket-harrojne-virusin-15-milion-birra-te-shitura-ne-naten-e-pare-te-rihapjes-se-lokaleve-te-nates-212905" }