Britanikët të pabindur, mbushin plazhet pa respektuar rregullat e distancimit social

Publikuar tek: bota, më 08:14 31-05-2020 Britanikët të pabindur, mbushin plazhet pa respektuar rregullat e distancimit social Britaniket ne plazhe

Temperaturat e larta në Britani kanë bërë që qytetarët të mos rezostojnë më dhe t'u drejtohen plazheve.

Ata janë dyndyr në plazhe për të marrë rreze dielli, por pa respektuar rregullin e distancimit social.

Edhe pse Britania është një nga vendet që e ka vuajtur shumë pandeminë COVID, sërish qytetarët e saj nuk duken të frikësuar.

Më shumë se 272 mijë persona janë infektuar nga koronavirusi në Britani, ndërsa 38 mijë kanë humbur jetën, vendi i dytë me më shumë viktima pas SHBA-ve.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014193058013916
array(1) { ["section"]=> string(90) "britaniket-te-pabindur-mbushin-plazhet-pa-respektuar-rregullat-e-distancimit-social-208470" }