Britanikëve iu del "pija": Çfarë bëmë kështu

Publikuar tek: bota, më 22:04 24-06-2016 Britanikëve iu del

Mijëra përkrahës të votës “Remain”, janë zgjuar sot në Britaninë e Madhe me lajme që nuk do të donin t’i dëgjonin - se vendi i tyre kishte vendosur për të dalë nga Bashkimi Europian.

Mirëpo jo vetëm ata, mediat në vend raportojnë se edhe një pjesë e madhe e qytetarëve që më parë janë pozicionuar pro daljes nga BE-ja, tashmë duken të lëkundur e të pasigurtë. Mediat britanike të cilat u pozicionuan pro qëndrimit në BE thonë se fajin e kanë liderët politik të cilët bënë një fushatë të dobët për të bindur popullin të qëndrojë.

Megjithatë reagime masive janë kanë mbushur Tëitterin, mijëra britanikë, kryesisht të rinj dhe të reja, diferencohen dhe shprehin zhgënjimin e tyre duke përdorur hashtag-et #NotInMyName dhe #WhatHaveWeDone (#Jonëemrintim dhe #Çfarëbëmëkështu)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « A po shembet Bashkimi Europian? Referendumi i Britanisë “infekton” shtetet e tjera
18 viktima nga përmbytjet në Virxhinia të SHBA-ve »
Article Logic
Execution time: 0.010643005371094
array(1) { ["section"]=> string(47) "britanikeve-iu-del-pija-cfare-beme-keshtu-44530" }