Bruksel/ Bllokohen metroja, autobusët dhe trenat përreth zonës së samitit të BE-së

Publikuar tek: bota, më 17:13 12-02-2015 Bruksel/ Bllokohen metroja, autobusët dhe trenat përreth zonës së samitit të BE-së

Masa të sigurisë së përforcuar për samitin e Bashkimit Evropian në Bruksel janë marrë sot në kryeqytetin belg pas alarmit terrorist të lëshuar një muaj më parë pas kërcënimeve për atentate terroriste xhihadiste.

Në ndryshim nga samitet e tjerë, u mbyll plotësisht për të gjithë ditën e sotme metroja si edhe u ndaluar qarkullimi i autobusëve dhe trenave në zonën e Schumanit, ku janë selitë e institucioneve të Bashkimit Evropian dhe ku do të zhvillohet samiti.

Perimetri i sigurisë për kalimtarët është rritur dhe në zonë janë të pranishme një numër i konsiderueshëm makinash policie, përveç ushtarëve të armatosur, të cilët prej një muaji ruajnë objektet e mundshme për sulme terroriste.

 

*Atsh

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010186910629272
array(1) { ["section"]=> string(85) "bruksel-bllokohen-metroja-autobuset-dhe-trenat-perreth-zones-se-samitit-te-be-se-3164" }