Bruksel, policia bllokon makinën e mbushur me eksploziv

Publikuar tek: bota, më 20:28 08-08-2017 Bruksel, policia bllokon makinën e mbushur me eksploziv

Policia e Brukselit ka hapur zjarr mbi një kamion, shoferi i të cilit ka pranuar se brenda automjetit ka eksploziv.

Shoferi është kapur nga forcat e policisë në momentin që ka ngecur në trafik, më pas policia ka nisur kontrollet dhe ka paralajmëruar baorët të qëndrojnë në ambjente të mbyllura.

Zëdhënësja e policisë së Brukselit, Dorothee Cattrysse, tha se 400 deri 500 njerëz po mbaheshin mbyllkur nëpër dyqanet e zonës.

Zëdhënësja e policisë Ine van Ëymersch tha për Reuters: ‘Personi po ngiste makinën në mënyrë të dyshimtë dhe nuk arriti të ndalojë në semafor. Kur policia e arrestoi, ai pohoi se kishte eksplozivë në automjet dhe për të mos rrezikuar, ushtria u thirr për të kontrolluar”. Automjeti thuhet se është regjistruar në Gjermani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012225151062012
array(1) { ["section"]=> string(60) "bruksel-policia-bllokon-makinen-e-mbushur-me-eksploziv-88590" }