Bruno Vespa, Barbara D’Urso dhe Matteo Salvini falenderojnë Shqipërinë

Publikuar tek: bota, më 23:54 29-03-2020 Bruno Vespa, Barbara D’Urso dhe Matteo Salvini falenderojnë Shqipërinë

Gazetari i njohur italian Bruno Vespa është ndër personazhet publikë në Itali që kanë falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italisë me 30 mjekë e infermierë.

“Faleminderit Edi Ramës, një mik i shkëlqyer i Italisë që më nderon me miqësinë e tij”, ka shkruar Vespa.

Po ashtu moderatorja e njohur italiane D’Urso dhe ministri Matteo Salvini kanë falenderuar vendin tonë, e ndërsa s’kanë kursyer thumbimet për vendet e BE-së.

“Dua të falenderoj Shqipërinë për aktin që ka bërë. Janë këtu, po vijnë 30 mjekë. Ka edhe nga Kina, por Shqipëria fqinje është një vend i vogël i varfër. Ndryshe nga Europa që ka vende që kanë memorie të shkurtër”, tha ajo.

Ndërsa Salvini vijoi: “E kështu është Barbara, fjala Europë vjen nga bashkimi, por kur vjen puna tek nevoja, ndihmat vijnë nga Shqipëria dhe Venezuela. Askush tjetër nuk ndihet”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093379020690918
array(1) { ["section"]=> string(76) "bruno-vespa-barbara-d-urso-dhe-matteo-salvini-falenderojne-shqiperine-200584" }