BSH/ Qeveria propozon Denada Priftin për anëtare të Këshillit Mbikëqyrës

Publikuar tek: politike, më 20:25 11-02-2015 BSH/ Qeveria propozon Denada Priftin për anëtare të Këshillit Mbikëqyrës

Qeveria e Shqipërisë ka marrë sot vendimin për t’i propozuar Kuvendit emrin e Denada Priftit për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave dhe vjen pak ditë pas emërimit të Genti Sejkos në krye të BSH-së.

Ndërkohë, ndër vendimet e tjera të marra në mbledhjen e qeverisë është edhe emërimi i  Selim Belortaja si zëvendës ministër i Jashtëm dhe lirimi nga detyra e Sokol Dervishajt, i cili mbante deri më tani këtë pozicion.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094048976898193
array(1) { ["section"]=> string(76) "bsh-qeveria-propozon-denada-priftin-per-anetare-te-keshillit-mbikeqyres-3084" }