Budisti hëngri mish lope, kërkon dëmshpërblim për t’u pastruar në Indi (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:10 13-03-2019 Budisti hëngri mish lope, kërkon dëmshpërblim për t’u pastruar në Indi (FOTO)

Një burrë me emrin Jesëinder Paul bleu nga një super market në Zelanden e Re një ushqim të gatshëm, por u zhgënjye kur kuptoi se ushqimi kishte brenda mish lope dhe jo puë siç përshkruhej në informacionet e etiketës.

 

Tani burri 43-vje‡ar, që beson të budizmi i, kërkon shpërblim supermarketit për të udhëtuar në Indi që të kërkojë ndihmë nga specialistët e feës që t’i largojnë këtë mëkat. Sipas budizmit lopa është kafshë e shenjtë dhe është mëkat i madh që të konsumohet mishi i saj, madje për largimin e këtij mëkati duhet një proces pastrimi!

Sipas super marketit 'Countdown' ishte vërtet një gabim në etiketën e ushqimit dhe burri do përfitojë sa lek do t’i duhen atij për udhëtimin dhë ritualin e pastrimit.

53543305_840974576245872_6332307551371132928_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12505197525024
array(1) { ["section"]=> string(81) "budisti-hengri-mish-lope-kerkon-demshperblim-per-t-u-pastruar-ne-indi-foto-156259" }