Budisti hëngri mish lope, kërkon dëmshpërblim për t’u pastruar në Indi (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:10 13-03-2019 Budisti hëngri mish lope, kërkon dëmshpërblim për t’u pastruar në Indi (FOTO)

Një burrë me emrin Jesëinder Paul bleu nga një super market në Zelanden e Re një ushqim të gatshëm, por u zhgënjye kur kuptoi se ushqimi kishte brenda mish lope dhe jo puë siç përshkruhej në informacionet e etiketës.

 

Tani burri 43-vje‡ar, që beson të budizmi i, kërkon shpërblim supermarketit për të udhëtuar në Indi që të kërkojë ndihmë nga specialistët e feës që t’i largojnë këtë mëkat. Sipas budizmit lopa është kafshë e shenjtë dhe është mëkat i madh që të konsumohet mishi i saj, madje për largimin e këtij mëkati duhet një proces pastrimi!

Sipas super marketit 'Countdown' ishte vërtet një gabim në etiketën e ushqimit dhe burri do përfitojë sa lek do t’i duhen atij për udhëtimin dhë ritualin e pastrimit.

53543305_840974576245872_6332307551371132928_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012292146682739
array(1) { ["section"]=> string(81) "budisti-hengri-mish-lope-kerkon-demshperblim-per-t-u-pastruar-ne-indi-foto-156259" }