Budisti në Tiranë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:30 07-09-2015 Budisti në Tiranë

Në Tiranë janë mbledhur me mijëra besimtarë për takimin ndërkombëtar të paqes. Shumë besimtarë, klerikë, studiues kanë mbërritur në Shqipëri pikërisht për këtë event. Kjo foto është bërë në një nga hotelet e Tiranës, ku një budist lutet përpara se të konsumoj ushqimin. Budizmi është një fe shumë pak e përhapur në vendin tonë dhe praktikanët e saj në Shqipëri janë të rrallë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010453939437866
array(1) { ["section"]=> string(23) "budisti-ne-tirane-20130" }