Bukuroshja e njohur e ekraneve shqiptare përjeton momente tmerri në avion, tregon incidentin para se të ulej në Rinas

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:00 27-07-2017 Bukuroshja e njohur e ekraneve shqiptare përjeton momente tmerri në avion, tregon incidentin para se të ulej në Rinas

Bukuroshja e njohur e ekraneve shqiptare ka përjetuar momente vërtetë të frikshme teksa vinte në Shqipëri bashkë me djalin e saj të mitur.

Hueyda El Saied, artistja e njohur edhe jashtë kufijve shqiptarë tregon se këtë mëngjes ajo është përballur me një incident që ka zgjatur mbi 20 minuta në avionin me të cilin po udhëtonte drejt Shqipërisë.

Ajo tregon se si avioni ka bërë një ngritje spektakolare dhe më pas ka fluturuar për 20 minuta mbi det kur piloti ka ndërmarrë zbritjen për herë të dytë.     

“Keto jane fytyrat tona te pas incidentit... Dhe pse ishim zgjuar ne 4 te mengjesit per te marr avionin i cili u nis 1h20 me vonese, ne ishim te gezuar se do ktheheshim pas 3 muajsh ne memedhe. Por pas 2 oresh udhetim entuziazmi yne u shua ne te qinden e sekondit teksa avioni i cili perpak sa nuk preku pisten e aeroportit te Rinasit beri nje ngritje spektakolare. Per here te pare pas kaq vitesh udhetime pash qe ne shqitaret mund dhe te mos flasim e te rrime ulur ndersa avioni nuk eshte parkuar ende. Per çeshtje etike s'po e them se cila kompani ajriore qe, por ajo qe me beri pershtypje eshte se gjate xhiros 20 minuteshe mbi det, para se piloti te nderrmerrte zbritjen per here te dyte, ne te gjithe pothuajse ishim bere besimtar dhe i kishim drejtuar syte lart nga Zoti... Besoj qe mund ta imagjinoni se cfare duatrokitjesh i dhuruam pilotit kur u ulem”, shprehet El Saied.

balerina.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072009563446045
array(1) { ["section"]=> string(122) "bukuroshja-e-njohur-e-ekraneve-shqiptare-perjeton-momente-tmerri-ne-avion-tregon-incidentin-para-se-te-ulej-ne-rinas-87521" }