Bukuroshja shqiptare Ornela Gavoci fituese e “Next Top Model" në Luxemburg

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:26 07-05-2015 Bukuroshja shqiptare Ornela Gavoci fituese e “Next Top Model

Bukuroshja nga Shkodra, Ornela Gavoci u kurorëzua me çmimin “Next Top Model" në Luxemburg duke mposhtur konkurrentet e tjera. Dy konkurrentet Axelle Noel dhe Tessy Ramos ishin paramenduar që të ishin fitueset në finale e madhe, por Ornela ka surprizuar duke sfiduar dy koleget e saj.

Ornela do të prezantojë konkursin “World next Top Model” nga data 14 deri më datë 17 qershor të këtij viti, në Beirut të Libanisë.

Çmimi “Fytyra më e bukur” shkoi për Viviana Mauricio, “Trupi më i mirë” shkoi për Lea Cuvillier dhe “Më e shoqërueshmja” shkoi për Marcia Samedo.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035011053085327
array(1) { ["section"]=> string(78) "bukuroshja-shqiptare-ornela-gavoci-fituese-e-next-top-model-ne-luxemburg-10600" }