Bulqizë / Aksident në minierë, një i vdekur një i plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 19:34 22-10-2015 Bulqizë / Aksident në minierë, një i vdekur një i plagosur

Një aksident në minierën e kromit në Bulqizë i ka marrë jetën një minatori ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Viktima është shtetasi Izet Keta, 60 vjeç, përgjegjës turni në minierë. Aksidenti ka ndodhur në galerinë numër 4, ndërsa i plagosur ka mbetur minatori Agron Daxha rreth moshës 50 vjeç. Aksidenti ka ndodhur rreth një orë më parë në galerinë e administruar nga firma "Kevger". Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush e gjeti dyfekun e artë të Ali Pashës dhe çfarë shkruhet mbi të (Foto)
Ballist Morina rrëfen takimin me Tahirin: Ministrit i kërkova ndërrimin e identitetit, nuk më ndihmoi »
Article Logic
Execution time: 0.01317310333252
array(1) { ["section"]=> string(61) "bulqize-aksident-ne-miniere-nje-i-vdekur-nje-i-plagosur-23750" }