Bundesliga arrin marrëveshje rekord të drejtash televizive

Publikuar tek: sport, më 19:56 09-06-2016 Bundesliga arrin marrëveshje rekord të drejtash televizive

Liga Gjermane e Futbollit (DFL) arriti një marrëveshje rekord për të drejtat televizive kombëtare që kalon një miliardë euro për sezon për herë të parë në historinë e saj.

“Kjo marrëveshje kap vlerën totale prej 4,64 miliardë euro (5,25 miliardë dollarë) për katër sezone nga 2017-2017 dhe 2020-2021”, deklaroi sot DFL-ja.

Kjo përfaqëson një rritje me rreth 85 për qind në raport me marrëveshjen për katër sezonet që sapo kaluan (2,51 miliardë euro), shkruan Ata.

DFL-ja shpreson gjithashtu të rrisë të ardhurat e saj nga media ndërkombëtare që aktualisht janë rreth 1,4 miliardë euro për sezon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008206844329834
array(1) { ["section"]=> string(64) "bundesliga-arrin-marreveshje-rekord-te-drejtash-televizive-43007" }