Bundesliga gjermane, Granit Xhaka ndër shqiptarët më të paguar, 2.5 milionë euro në sezon

Publikuar tek: sport, më 15:43 03-04-2015 Bundesliga gjermane, Granit Xhaka ndër shqiptarët më të paguar, 2.5 milionë euro në sezon Lista e botuar ne median gjermane

Mediat gjermane kanë publikuar listën e lojtarëve më të paguar të bundesligës gjermane. Bie në sy se mes këtyre emrave është edhe ajo e një lojtari me kombësinë shqiptare. 

Kështu, ndërsa Ribery është lojtari më i paguar te Bayern dhe në Budesligë duke fituar 10.5 milionë euro në sezon, në listën e dytë të bie në sy edhe emri i Granit Xhakës.

Ky i fundit, është lojtari më i paguar te Monchengladbach me 2.5 milionë euro. Ndërkohë që te Freiburg Admir Mehmedi është lojtari më i paguar së bashku me një tjetër lojtar Petersen me 1 milionë euro në sezon. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02305793762207
array(1) { ["section"]=> string(92) "bundesliga-gjermane-granit-xhaka-nder-shqiptaret-me-te-paguar-2-5-milione-euro-ne-sezon-7753" }