Bunkeri, një vepër e kompletuar e “artit urban”, Rama kundër restaurimit

Publikuar tek: politike, më 13:34 09-12-2015 Bunkeri, një vepër e kompletuar e “artit urban”, Rama kundër restaurimit

Bunkeri që kishte nisur të ndërtohej si një instalacion me funksion hyrjen në tunelet e nëndheshme të komunizmit, nuk do të restaurohet, pas dëmtimeve nga protestuesit ditën e djeshme.

Kryeministri Rama mësohet të ketë thënë se bunkerit të dëmtuar nga protestuesit do t’i mbyllen vetëm pjesët e dëmtuara, për të shmangur amortizimin nga reshjet e shiut dhe pjesa tjetër do të mbetet ashtu siç e lanë protestuesit dje. Bunkeri duket se mori dje "dorën e fundit" të një vepre arti urban, siç e cilësoi Rama, duke i dhënë atij pamjen finale, që la mbi të shenjat e një dite të shënuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014864921569824
array(1) { ["section"]=> string(74) "bunkeri-nje-veper-e-kompletuar-e-artit-urban-rama-kunder-restaurimit-27332" }