Burg dhe deportim për dy shqiptarët e kapur me kanabis në Britani

Publikuar tek: bota, më 19:57 28-08-2019 Burg dhe deportim për dy shqiptarët e kapur me kanabis në Britani Foto ilustruese

Dy shqiptarë të arrestuar me akuzën e kultivimit të kanabisit në Britaninë e Madhe rrezikojnë burgun dhe deportimin nëse shpallen fajtorë.

Anest Samurri, 36 vjeç, dhe Elidijon Vukza, 30 vjeç u arrestuan gjatë një aksioni të policisë britanike në një banesë tre katëshe në rrugën Ëestbury, Thornaby. Gjatë ndalimit në flagrancë, njërit prej shqiptarëve iu gjetën plot 1,170 paund.

Policia zbuloi në godinë 90 bimë kanabis sativa të mbjella në vende të ndryshme si dhe një sërë mjetesh të tjera pune që tregonin se shqiptarët kishin planifikuar të zgjeronin kultivimin.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092818737030029
array(1) { ["section"]=> string(72) "burg-dhe-deportim-per-dy-shqiptaret-e-kapur-me-kanabis-ne-britani-176580" }