Burg për dy britanikët që grabitën dhe vranë të riun shqiptar (Foto-Emrat)

Publikuar tek: bota, më 19:29 02-11-2017 Burg për dy britanikët që grabitën dhe vranë të riun shqiptar (Foto-Emrat)

Dy të rinj nga Britania e Madhe janë dënuar me burg për vrasjen e një 21-vjeçari shqiptar në 11 mars të këtij viti.

Lee Marc Williams, 27 vjeç, dhe Christopher Jones, 28 vjeç, të dy nga Uellsi u dënuan me 20 vite burg në total pasi natën e 11 marsit grabitën dhe qëlluan për vdekje me thikë 21-vjeçarin shqiptar Shkelzen "Genny" Dauti.

Të dy të rinjtë e pranuan krimin përpara trupit gjykues. Pasi e grabitën, ata e qëlluan me thikë në gjoks të riun shqiptar dhe u larguan nga vendngjarja. Dauti ndërroi jetë në spital.

wgfr35t345gt4gt.jpg

Viktima Shkëlzen Dauti

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E konfirmon Erdogan: Ja kur del në treg automjeti i parë turk
Donald Trump: Autori i masakrës në Nju Jork të dënohet me vdekje »
Article Logic
Execution time: 0.01075291633606
array(1) { ["section"]=> string(78) "burg-per-dy-britaniket-qe-grabiten-dhe-vrane-te-riun-shqiptar-foto-emrat-98132" }