“Burrat me pushtet përdorin median për të sulmuar gratë si unë”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:14 13-02-2016 “Burrat me pushtet përdorin median për të sulmuar gratë si unë”

Sadije Berisha, ish bashkëshortja e Shkëlzen Berishës shpreh shqetësimin e saj me anë të një postimi në Instagram lidhur me mënyrën se si meshkujt me pushtet i përdorin mediat për të sulmuar gratë.

“Një fenomen i njohur si korrupsion dhe i gjithëpranuar si i tillë, ku burrat mbulojnë njëri tjetrin, do të vazhdojë për sa kohë gratë vuajnë në heshtje prej dhimbjes e frikës dhe vajzat e reja paguhen për heshtjen e tyre. Dhe media e drejtuar nga burrat të përfshirë në ushtrimin e pushtetit mbi jetën e të tjerëve që mezi presin të shqyejnë gra si unë në lajmet e tyre. Një mënyrë e ulët për të të hedhur bombën pas. Diferenca është... unë skam asgjë për të humbur. Ti ke?”-, shprehet Sadija në rrjetet sociale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069649219512939
array(1) { ["section"]=> string(67) "burrat-me-pushtet-perdorin-median-per-te-sulmuar-grate-si-une-32498" }