Burrë e grua vdiqën në aksidentin tragjik, ja çfarë ka ndodhur sot me 4 motrat jetime që prekën rrjetin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:22 15-03-2019 Burrë e grua vdiqën në aksidentin tragjik, ja çfarë ka ndodhur sot me 4 motrat jetime që prekën rrjetin

Ditën e dielë ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 e 28 vjeç. 

Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindërit kanë lënë 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç. 

Familja jeton në varfëri ekstreme, në Peshkopi. Për t’i ngruash sadopak jetën, gjithë shqiptarët kanë kontribuar financiarisht për katër motrat jetime.

Sot në Peshkopi, ka shkuar aktivisti Arbër Hajdari i cili bën me dije se është vendosur që kujdestaria e vajzave t’i kalojë gjyshit dhe gjyshes.

‘Gjithashtu vendosëm që shtëpia e re të blihet në Tiranë, duke menduar për një të ardhme më të mirë për fëmijët’, shkruan Arbën Hajdari ndërsa bën thirrje sërish për ndihmë ndaj vogëlusheve. 

Numrat e llogarisë : 
Fondacioni Fundjavë Ndryshe 
Raiffeisen Bank

SËIFT CODE - SGSBALTX

0011184027 - ALL - AL76202110130000000011184027
0021184027 -EUR - AL61202110130000000021184027
0031184027 -USD - AL46202110130000000031184027

“Bamirësia nuk të varfëron”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064160823822021
array(1) { ["section"]=> string(109) "burre-e-grua-vdiqen-ne-aksidentin-tragjik-ja-cfare-ka-ndodhur-sot-me-4-motrat-jetime-qe-preken-rrjetin-156537" }