“Burri më kërcënon me jetë se kam lindur vajzën tetraplegjike, mbesa e tij e punësuar në administratë merr lekët e fëmijëve”, dëshmia tronditëse e nënëns te ish kryeministri

Publikuar tek: politike, më 21:29 03-09-2017 “Burri më kërcënon me jetë se kam lindur vajzën tetraplegjike, mbesa e tij e punësuar në administratë merr lekët e fëmijëve”, dëshmia tronditëse e nënëns te ish kryeministri

Një dëshmi tepër tronditëse ka mbërritur sot në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha, i cili e ka publikuar në faqen e tij në Facebook.

Është një grua anonime që i shkruan Berishës duke rrëfyer tmerrin që po kalon çdo ditë. Sipas mesazhit të saj kuptohet se gruaja ka një vajzë 18-vjeçare tetraplegjike dhe një djalë invalid. Ajo kërcënohet me jetë herë pas here nga bashkëshorti i saj, për të cilin thotë se e dhunon si atë dhe fëmijët me probleme.

Sikur të mos mjaftonte kjo, gruaja thotë se kërcënohet vazhdimisht edhe nga mbesa e burrit, e cila e akuzon se “i ka nxirë jetën” dajës së saj pasi ka lindur vajzën tetraplegjike.

Kalvari i gruas, e cila thotë ndihet e braktisur nga shteti, si me anë të mbrojtjes dhe financiarisht, vijon më tej në dyert e gjykatës. Ajo thotë se avokatja e palës së bashkëshortit është person i arrestuar për shkelje të rënda të ligjit.

Ndërsa më tej ajo thotë se mbesa e burrit është e punësuar në administratë, në Ujësjellësin e Tiranës.

LEXONI MESAZHIN E PLOTË TË SAJ:

Klithma e nje nene qe kercenohet me jete nga i shoqi sadist por qe shteti refuzon ta ndihmoje!

Lexoni mesazhin dhe shikoni dokumentat e saj. sb

"Pershendetje Zoti Berisha

Un qe po te shkruaj jam nje nen kercenuar nga ish bashkshorti ...jam dhunuar , jam tradhtuar , me esht dhunuar djali djali deri vjet ne nentor ne moshen 21 vjecare , dhe nuk mjafton kjo me shan me ofendon mbesa tij , me leshon akuza te forta se i kam nxir jeten dajes se saj duke lindur nje vajz tetrapligjike sot 18 vjec , me akuzon se me ka ushqyer femijet dhe i kemi henger 24 vjet siguracionet e tij , ai duke mar krah nga njerzit e tij vjen dhe me kercenon me jet se do me vrasi , se do me djegi te gjall brenda ne shtepi se un nuk duhet te gezoj asgje se dhe femijet nuk jan te tijet ... se di ai duke pasur per avokate Flutura Meco qe klikova emrin e saj me del qe ka qen e burgosur bashk me bashkshortin e saj per korrupsion nxirrnin njerez nga burgu , dhe ka qen perfaquese ne gjygjin e Dritan Dajtit kam filluar te kem shum frik per jeten , njerzit e tij me hyjn ne banes me cels , ish bashkshorti im ka dhen garazhdin me qera dhe leket i marin mbesa e tij me bashkshortin e saj , dhe un me femijen invalide perpelitem neper lagje me femijen ne krah per te parkuar diku ...e kuptoni Zoti Berisha se un nuk kam ku te perplasem se kto duke patur nje avokate si Flutura Meco i ben kaq te fuqishem sa na kercenojn me jeten na thyejn shtepin , na shkelmojn dyert , me dhunojn femijet psokologjikisht dhe fizikisht , mua me ka fut duart ne fyt shum her , e kam denoncuar ne greqi kam mar mbrojtje nga shteti , por un ndjehem shum e kercenuar ne Shqiperi sepse gjykata greke thot qe nuk mderhyjm dot ne vendimet e tyre .... Zoti Berisha kam frik per jeten time sepse e dij qe do lej pas nje vajz te pamundur qe pa mua ajo nuk jeton as nje gjysem dite ..... kercenohem nga ish bashkshorti dhe mbesa e tij qe punon ne administrat mendon se esht zoti se u punsua nga miku i Erjon Velis ne ujsjlles .....jetoj nen presion shikoj para mbrapa kur dal nga banesa se me ka then do ta bej koken feta feta do ta hedh ne plera femijet me dridhen nga frika , psikologes ne gjykat i thash qe esht i dhunshem dhe i alkolizuar , askush nuk e vuri ujin ne zjarr me kercenoi brenda ne gjygj pran gjykateses Mimoza Kajo se do me presi pensionin e vajzes , ai njeri ska te ngopur don te na shohi sa me keq , esht imoral edhe kur esht me dike na mer ne telefon dhe na thot tani jam me njeren don ta degjosh se si ne bejm sek* dhe uleret vet .... nuk e di jam ne hall te madh kur te kerkoj ndihm ???!!!!!! Sot gjykateset spo munden te mbrojn dot veten jo mua !!"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068290233612061
array(1) { ["section"]=> string(175) "burri-me-kercenon-me-jete-se-kam-lindur-vajzen-tetraplegjike-mbesa-e-tij-e-punesuar-ne-administrate-merr-leket-e-femijeve-deshmia-tronditese-e-nenens-te-ish-kryeministri-91045" }