Burri qëllon me thikë nxënësit e shkollës fillore, 20 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 10:00 08-01-2019 Burri qëllon me thikë nxënësit e shkollës fillore, 20 të plagosur

Një burrë ka goditur me thikë 20 nxënës në një shkollë fillore në Pekin. Sipas mediave lokale tre prej fëmijëve raportohen me plagë serioze.

Sulmi ndodhi të martën rreth orës lokale 11:15 në lagjen Xicheng të qytetit.

Tre fëmijët që morën plagë të rënda, janë në gjendje të qëndrueshme dhe dëmtimet e tyre raportohen të jenë jo-kërcënuese për jetën.

Autoritetet kanë arrestuar agresorin dhe pu punohet për zbardhjene plotë të kësaj ngjarje.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012304067611694
array(1) { ["section"]=> string(71) "burri-qellon-me-thike-nxenesit-e-shkolles-fillore-20-te-plagosur-147913" }