Bursa ushtarake për në Turqi, Ministria e Mbrojtjes jep detaje: Ja kushtet që duhet të plotësoni për të aplikuar

Publikuar tek: aktualitet, më 16:57 05-08-2020 Bursa ushtarake për në Turqi, Ministria e Mbrojtjes jep detaje: Ja kushtet që duhet të plotësoni për të aplikuar Ilustruese

Ministria e Mborjtjes ka bërë me dije se do të vijojë ofrimi i bursave të plota, për studimet në akademitë ushtarake jashtë vendit.

Ministrja e Mbrojtes Olta Xhaçka ka bërë më dije se bursa do të jepet për në Turqi dhe që janë 8 kuota akdemike.

Xhaçka bëri të ditur se afati i fundit për dorëzimin e dokumentacionit është data 17 Gusht 2020.

Njoftimi i plotë:

Krahas hapjes së programit bachelor në Akademinë e Forcave të Armatosura, Ministria e Mbrojtjes do të vijojë ofrimin e bursave të plota, për studimet në akademitë ushtarake jashtë vendit.

8 kuota në akademitë e Turqisë janë dispozicion të të rinjve që përmbushin kushtet dhe duan të bëjnë karrierë në FA.

4 bursa për Forcën Tokësore;

1 bursë për Forcën Detare;

1 bursë për Forcën Ajrore;

2 bursa për Fakultetin e Mjekësisë "Gulhane".

Afati për dorëzimin e dokumentacionit është 17 Gusht 2020.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010454893112183
array(1) { ["section"]=> string(117) "bursa-ushtarake-per-ne-turqi-ministria-e-mbrojtjes-jep-detaje-ja-kushtet-qe-duhet-te-plotesoni-per-te-aplikuar-216193" }