Bushati kërkon leje për negociatat me Greqinë, futet në lojë Berisha, takim me Metën (DETAJE)

Publikuar tek: politike, më 10:18 15-02-2018 Bushati kërkon leje për negociatat me Greqinë, futet në lojë Berisha, takim me Metën (DETAJE)

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i dërgoi letër presidentit Ilir Meta, ku i kërkon leje për fiillmin e negiciatave me Greqinë.

Bushati me anë të letrës ka kërkuar Plotfuqishmërinë në lidhjen me një marrëveshje të pritshme me Greqinë.

Ndërsa, pas marrjes së kësaj letre Meta ka bërë lëvizjen e radhës. Mësohet se ditën e sotme Presidenti Meta do ta zhvillojë një takim për konsultim me ish-kryeministrin Berisha. Takimi mes tyre pritet të zhvillohet në mesditë në Presidencë.

Sakaq, ditën e djeshme Meta u konsultua edhe me paraardhësin e tiij Bujar Nishanin si dhe me ish-Presidentin Bamir Topi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084271430969238
array(1) { ["section"]=> string(96) "bushati-kerkon-leje-per-negociatat-me-greqine-futet-ne-loje-berisha-takim-me-meten-detaje-110317" }