Bushati kundër Ramës, deputetja e djathtë: Mos e ka blerë gjë PD-ja?

Publikuar tek: politike, më 18:11 30-08-2019 Bushati kundër Ramës, deputetja e djathtë: Mos e ka blerë gjë PD-ja? Ditmir Bushati dhe Rama

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas zërave që kanë dalë së fundmi në mbrojtje të Ditmir Bushatit, i cili në mbledhjen e fundit të Kryesisë së PS doli kundër Ramës.

Duke ironizuar socialistët por dhe zërat e intelektualëve jashtë PS që janë rreshtuar pro Bushatit, Hajdari thotë se kur ajo bëri pothuaj të njëjtën gjë si ish-ministri, nuk pranoi të digjte mandatin, të gjithë e shanë.

‘Ata që nuk lanë gjë pa më sharë e akuzuar mua, kur vendosa të mos djeg mandatin, tani ju ra goja duke thënë se sa e vlersojnë Bushatin, si një zë ndryshe brenda Partisë Socialiste’, shkruan Rudina Hajdari, ndërsa në fund duke qeshur shton ‘Vras mendjen mos e ka blerë gjë Partia Demokratike...’

Screenshot_1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03764796257019
array(1) { ["section"]=> string(72) "bushati-kunder-rames-deputetja-e-djathte-mos-e-ka-blere-gje-pd-ja-176764" }