Bushati mirëpret 10 diplomatët e rinj: U përzgjodhën me konkurim të hapur

Publikuar tek: politike, më 14:55 08-02-2016 Bushati mirëpret 10 diplomatët e rinj: U përzgjodhën me konkurim të hapur

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka mirëpritur sot në ministri diplomatët e rij të shërbimit të jashtëm shqiptar.

‘’U përzgjodhën në përfundim të një procesi konkurimi të hapur dhe të bazuar në merita’’, shpjegon Bushati.

“I uroj mirëseardhjen dhjetë diplomatëve të rinj në shërbimin e jashtëm shqiptar, të cilët u përzgjodhën në përfundim të një procesi konkurimi të hapur dhe të bazuar në merita.

Krahas përgatitjeve të tyre profesionale ata sjellin frymën e një gjenerate të re të denjë për misionin e diplomatit sot.

I uroj suksese diplomatëve të rinj dhe shpreh bindjen se në punën e tyre ata do të udhëhiqen nga ndjenja e devotshmërisë, disiplinës dhe përkushtimit gjatë gjithë rrugëtimit të tyre në këtë shërbim”, komenton më tej ai.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087130069732666
array(1) { ["section"]=> string(78) "bushati-mirepret-10-diplomatet-e-rinj-u-perzgjodhen-me-konkurim-te-hapur-32038" }