Bushati në Komisionin e Jashtëm: Sistemi i karrierës është shkatërruar

Publikuar tek: aktualitet, më 10:46 11-02-2015 Bushati në Komisionin e Jashtëm: Sistemi i karrierës është shkatërruar

Komisionin i Jashtëm  është mbledhur për të diskutuar mbi projektligjin për Shërbimin e jashtëm.

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, tha se sistemi i karrierës është shkatërruar  dhe se grada e karriera shoqërohen me një kosto në buxhet.

“ Synojmë të plotësojmë boshllëqet ligjore pasi piramida e gradave është kthyer me kokë poshtë,-“tha ministri Bushati.

Ndërkohë, deputeti Paskal Milo pohoi në Komisionin e jashtëm se ligji ka problem dhe se nuk garanton rekrutimet me konkurs.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet trupi i pajetë në Greqi, dyshohet të jetë peshkatari nga Saranda
Masat/Rama: Të varfrit jo ndihmë ekonomike, nese s'paguajnë energjinë »
Article Logic
Execution time: 0.011645078659058
array(1) { ["section"]=> string(75) "bushati-ne-komisionin-e-jashtem-sistemi-i-karrierres-eshte-shkaterruar-3025" }