Bushati në Sofje, takon ministrat e Jashtëm të Europës Juglindore

Publikuar tek: politike, më 17:04 02-02-2016 Bushati në Sofje, takon ministrat e Jashtëm të Europës Juglindore

Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm ka marrë pjesë sot në takimin organizuar në Sofje të Ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP),  i cili shënon 20 vjetorin e themelimit.

Kriza e refugjatëve, politika e zgjerimit të BE-së dhe lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm ishin temat kryesore të bisedimeve.

“Krizat aktuale kanë treguar ndërvarësinë e BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Është e rëndësishme që kjo ndërvarësi të përkthehet në një mundësi bashkëpunimi të përforcuar të BE-së me vendet e rajonit, në mënyrë që këto vende të mbyllin me sukses proceset e shtet-ndërtimit demokratik’’, shkruan Bushati.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094079971313477
array(1) { ["section"]=> string(70) "bushati-ne-sofje-takon-ministrat-e-jashtem-te-europes-juglindore-31564" }