Bushati njofton dhënien e truallit për ndërtimin e Ambasadës Shqiptare në Kosovë

Publikuar tek: politike, më 17:04 27-04-2015 Bushati njofton dhënien e truallit për ndërtimin e Ambasadës Shqiptare në Kosovë

Ministri Jashtëm Ditmir Bushati ka njoftuar nëpërmjet Facebook-ut mundësimin dhënies së truallit ku do të ndërtohet Ambasada Shqiptare në Kosovë.

Bushati falënderon ambasadorin Qemal Minxhozi dhe kryetarin e Bashkisë Prishtinë Shpend Ahmeti për miratimin e dhënies së truallit.

"Mirënjohje e thellë për të gjithë ata që e mundësuan këtë vendim. Do të vijojmë përpjekjet për të ndërtuar një ambasadë dinjitoze siç i ka hije një partneri strategjik të natyrshëm”, shkruan ministri Bushati në Facebook.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087389945983887
array(1) { ["section"]=> string(85) "bushati-njofton-dhenien-e-truallit-per-ndertimin-e-ambasades-shqiptare-ne-kosove-9798" }