Bushati: Politikanët në vështirësi merren me konspiracione dhe përralla anti-Soros

Publikuar tek: aktualitet, më 23:38 09-02-2017 Bushati: Politikanët në vështirësi merren me konspiracione dhe përralla anti-Soros

Sipas gazetarit Andi Bushati, janë jo pak politikanët e korruptuar që sa herë ndihen në vështirësi merren me teori konspirative të llojit “Trump kundër Soros”.

Gjatë debatit në emisionin “Të Paekspozuarit”, Fatos Lubonja u shpreh se ambasadori amerikan Donald Lu nuk ka respekt për popullin shqiptar, ndërsa deputeti Luan Rama tha se LSI-ja nuk ka asgjë kundër ambasadorëve.

Andi Bushati: Të gjithë njerëzit që janë sot në vështirësi, si Viktor Orban, përpiqen t’i përkthejnë vështirësitë e tyre me konspiraci “Trump kundër Soros” e përralla të tilla.

Sali Berisha, Lul Basha ka deklarata të hapura që nuk është bërë një guvernator të më mësojë mua kushtetutën e vendit tim. Sali Berisha e quajti guvernator. Fakti që Ilir Meta, Sali Berisha dhe Lulzim Basha mund të duan të hanë kokën e Lu-së nuk e bën Lu-në më të mirë. Sipas meje historikisht ambasadori amerikan i ka thënë kryeministrit të rradhës burrë shteti.

Luan Rama: Ne nuk kemi asnjë problem me asnjë ambasador por në qëoftë se kërkojmë që të zbatojë statusin e këtij vendi nuk po bëjmë ndonjë herezi.

Fatos Lubonja: Nëse do të dish për respektin e Lu-së për shqiptarët mjafton të të sjell rastin e Bankersit, që po masakrohen shqiptarët atje dhe ndërhyn për të ndaluar hetimet. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krasniqi: Gara më e madhe në zgjedhje midis LSI e PDIU-së
Zbulimi në Durrës, flet kreu i Institutit të Arkeologjisë: Muret që duken janë të vona »
Article Logic
Execution time: 0.011547088623047
array(1) { ["section"]=> string(87) "bushati-politikanet-ne-veshtiresi-merren-me-konspiracione-dhe-perralla-anti-soros-68275" }