Bushati: Shqipëria del nga procesi i monitorimit për pastrimin e parave

Publikuar tek: politike, më 16:46 18-09-2015 Bushati: Shqipëria del nga procesi i monitorimit për pastrimin e parave

Shqipëria nuk është më pjesë e proçesit të monitorimit për pastrimin e parave.

Lajmi bëhet me dije nga Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati përmes një postimin në rrjetin social “Twitter”.

Sipas tij, Shqipëria nga sot nuk është më pjesë e proçesit të monitorimit për pastrimin e parave dhe kjo fal punës së mirë të qeverisë.

“Lajm i mirë nga Moneyval. Vlerësohet puna e mirë e qeverisë. Vendos të heq Shqipërinë nga vendet që janë në proçes monitorimi për pastrimin e parave”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097930431365967
array(1) { ["section"]=> string(76) "bushati-shqiperia-del-nga-procesi-i-monitorimit-per-pastrimin-e-parave-21104" }