Bushati takohet me Princin miliarder, ja çfarë diskutuan

Publikuar tek: politike, më 16:33 25-08-2017 Bushati takohet me Princin miliarder, ja çfarë diskutuan

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar sot me Princin arab Al-Waleed, Presidentin e Kingdom Holding Company, i cili ka mbërritur sot në vendin tonë.

Në një status në rrjetet sociale, Bushati thotë se është diskutuar për mundësinë e investimeve në vendin tonë.

“Marrëdhëniet tona me Arabinë Saudite kanë filluar të diversifikohen përtej ndihmës ekonomike dhe humanitare. Takimi i sotëm me Princin Al-Waleed, Presidentin e Kingdom Holding Company, ishte një mundësi për të biseduar më konkretisht mbi investimet e mundshme në shërbimet turistike, industrinë dhe modernizimin e infrastrukturës”, shrkuan Bushati.

deg3e5hye46ju5jk5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministrja serbe konfirmon, do jetë nesër në Durrës
Deputeti i ri i PD-së tallet me Bregun: Merre me vete edhe Patozin »
Article Logic
Execution time: 0.021637916564941
array(1) { ["section"]=> string(61) "bushati-takohet-me-princin-miliarder-ja-cfare-diskutuan-90184" }