Bushati takon Hahn, kërkon datën e hapjes së negociatave

Publikuar tek: politike, më 21:33 05-03-2015 Bushati takon Hahn, kërkon datën e hapjes së negociatave

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati gjatë një vizite të zhvilluar në Bruksel është takuar me Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, të cilit i ka prezantuar ecurinë e reformave të ndërmarra nga qeveria shqiptare.

Bushati gjatë takimit me Hahn ka theksuar rëndësinë që ka marrja e një date për hapjen e negociatave midis Shqipërisë dhe BE-së, sa i përket ecurisë së reformave, motivimint të administratës dhe mbështetjes publike.

Komisioneri Hahn dhe Ministri Bushati kanë konfirmuar gjithashtu se, në datë 24 mars 2015 do të zhvillohet në Tiranë takimi i radhës i Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri-BE.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010174989700317
array(1) { ["section"]=> string(60) "bushati-takon-hahn-kerkon-daten-e-hapjes-se-negociatave-5076" }