Butrinti, në "Top Listën" e vendeve që duhen vizituar

Publikuar tek: kulture-art, më 18:33 31-01-2015 Butrinti, në

Butrinti është përfshirë në listën e 12 destinacioneve historike që bota duhet t’i njohë .

Sipas një liste të publikuar nga “The culture trip” qyteti antik i Butrintit bën pjesë në ato vende të Europës për të cilat njerëzit dinë shumë pak dhe që duhen patjetër vizituar.

Më poshtë do mund të njiheni edhe me 11 vendet e tjera të listuara në "Top 12".

 

Alfama (Lisbonë)

Bavaria’s Romantic Road  (Germani)

The Beaujolais Route (Francë)

 

Béguinages of Flanders(Belgjikë)

The Alhambra (Spanjë)

Lake Bled (Slloveni)

Bornholm (Danimarkë)

The Great Synagogue of Budapest (Hungari)

 

The Wieliczka Salt Mine ( Poloni)

Rila Monastery ( Bullgari)

Urbino (Itali)

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030149936676025
array(1) { ["section"]=> string(55) "butrinti-ne-top-listen-e-vendeve-qe-duhen-vizituar-2028" }