“Buzët tona u morën vesh të putheshin gjatë”, politikani shqiptar i shkruan dashurisë i përvëluar nga ndjenjat... (EROTIKE)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:05 06-11-2017 “Buzët tona u morën vesh të putheshin gjatë”, politikani shqiptar i shkruan dashurisë i përvëluar nga ndjenjat... (EROTIKE)

Një nga politikanët shqiptarë për të cilin flitet kaq shumë... dhe që gjithnjë ia del të thithë vëmendjen e mediave e publikut.

E kemi fjalën për ish-ministrin, shkrimtarin, poetin dhe gazetarin Preç Zogaj. Ndërsa po i afrohemi ngadalë Shën Valentinit të 2018-të, ish-politikani vjen tërësisht i dashuruar me njëqind e një poezitë e tij të dashurisë të shkruara qysh në hapat e parë të karrierës, periudhës kur ishte ministër, e deri tani.

Poezia “Kjo dashuri”, e shkruar në shkurt të vitit 1999, na tregon një burrë të torturuar nga ndenjat, që dashuria “po e tret sa një sy”.

Me një mirësi fatale u pamë”, është një tjetër poezi që të intrrigon tej mase edhe për faktin se nuk e ka një datë, që mund të “hidhte dritë” për kohën kur është shkruar.

Këtu autori flet për një “marrëveshje” buzësh.

Që nga ai çast kur buzët tona

U morën vesh të putheshin gjatë”, shkruan poeti.

“Erotike” është poezia e cila gjithashtu nuk e ka një datë shkrimi por që asesi nuk të bën të ndalesh te data kur është shkruar sa ç’të bëjnë vargjet e saj ku autori i dorëzohet ndjenjës e shkruan “Duhet të bëj të pabërën”...

ndjes_copy.jpg

buz_copy.jpg

erotike_copy.jpg

poez.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018187046051025
array(1) { ["section"]=> string(121) "buzet-tona-u-moren-vesh-te-putheshin-gjate-politikani-shqiptar-i-shkruan-dashurise-i-perveluar-nga-ndjenjat-erotike-98528" }