Byroja merr vendimin, përjashtohen 6 deputetët e opozitës dhe ministrin Bushati

Publikuar tek: barometri, më 07:33 13-04-2018 Byroja merr vendimin, përjashtohen 6 deputetët e opozitës dhe ministrin Bushati

Mbledhja e Byrosë së Kuvendin ditën e sotme pas tensioneve në senacën plenare në Kuvend, ka marrë vendimin për përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës.

Sipas informacioneve, Byroja ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin me 10 ditë nga mbledhjet parlamentare të deputetëve të opozitës.

Deputetët e përjashtuar janë:

1-Endrit Braimllari (LSI)

2-Kejdi Mehmetaj (LSI)

3-Flamur Noka (PD)

4-Klevis Balliu PD)

5-Ervin Salianji (PD)

5-Edi Paloka (PD)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05012583732605
array(1) { ["section"]=> string(85) "byroja-merr-vendimin-perjashtohen-6-deputetet-e-opozites-dhe-ministrin-bushati-116716" }