“Ç’është ky takim me një kukull zoti Rama”, avokati pyet kryeministrin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:11 02-06-2016 “Ç’është ky takim me një kukull zoti Rama”, avokati pyet kryeministrin

Tashmë është bërë publike dhe zyrtare që kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha do të zhvillojnë një takim ditën e hënë në orën 17:00.

Lidhur me këtë, avokati Spartak Ngjela pyet kryeministrin se “Ç'është ky takim me një kukull?” ndërsa aludon:

“Takimi Rama - Basha
Ç'është ky takim me një kukull, Zoti Rama?
Zvarritje për të shmangur amerikanët?
Frikë nga perspektiva e Reformës në Drejtësi?
Naivitet?
Përplasje midis një dëshire të madhe për pushtet, dhe një frikë nga shkallimi i absolutuzmit në Shqipëri?
Politikë sovjetike, si ajo e çarmatimit?
Mendim diletant se mund t'i gënjesh me përralla amerikanët?
Kërkesë e plitikës amerikane për të shkëputur Bashën nga Berisha?
APO...
është një ëndërrim djaloshar që nuk dallon dot të mundshmen nga e pamundshmja?”, përmbyll serinë e pyetjeve Ngjela.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014890193939209
array(1) { ["section"]=> string(73) "c-eshte-ky-takim-me-nje-kukull-zoti-rama-avokati-pyet-kryeministrin-42249" }