Ç’po ndodh në Kretë? Kotzias i jep një hartë Bushatit

Publikuar tek: politike, më 20:36 10-11-2017 Ç’po ndodh në Kretë? Kotzias i jep një hartë Bushatit

Në ishullin e Kretës vazhdojnë negociatat mes delegacioneve shqiptare dhe greke, të kryesuara nga ministrat e Jashtëm, Bushati dhe Kotzias.

Korrespondenti i Top Channel në ishullin helen bën me dije se gjatë paradites palët kanë gjetur mirëkuptim, ndërkohë që pasdite është kaluar tek temat më të vështira.

Ka qenë pala greke që ka shtruar në tryezën e bisedimeve Marrëveshjen e Detit, duke paraqitur edhe një hartë, e cila i është dorëzuar palës shqiptare.

Kjo e fundit ka kërkuar kohë për shqyrtimin e saj dhe po vazhdon studimin, duke bërë që përkohësisht dialogu dypalësh të ndërpritet.

Ndërkohë, në orët e mbrëmjes pritet që mes dy delegacioneve të ketë edhe një drekë informale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pranga 34-vjeçarit në Tiranë, i gjendet pistoletë në shtëpinë e bashkëjetueses
Fevziu i vë notën ZERO qeverisë ‘Rama 2’: Kjo qeveri do zvarritet deri në fund (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010612010955811
array(1) { ["section"]=> string(58) "c-po-ndodh-ne-krete-kotzias-i-jep-nje-harte-bushatit-99115" }