“Çadra dhe ngërçi politik ka nxitur luftën mes intelektualëve, analistëve dhe figurave publike"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:45 13-05-2017 “Çadra dhe ngërçi politik ka nxitur luftën mes intelektualëve, analistëve dhe figurave publike

Disa minuta më parë është mbyllur protesta e opozitës ndërsa menjëherë kanë vërshuar komente të shumta nga figura publike në lidhje me situatën e shkaktuar.

Bujar Kapexhiu ka reaguar me anë të një postimi të cilin e ka mbështetur duke realizuar një karikaturë në të cilën shafaqen figura të njohura publike si politikanë dhe analistë.

Bashakngjitur karikaturës Kapexhiu shkruan:

Ngërçi, opiumi i intelektualëve... 
“Çadra” dhe ngërçi politik i tri muajve të fundit ka nxitur një ‘luftë’ mes intelektualëve, analistëve dhe figurave publike: pozicionime të forta, pro e kundër ‘çadrës’ dhe bojkotit të zgjedhjeve nga Basha apo mbështetjes së ciklit reformist të kryeministrit Rama dhe aplikimit të Reformës në Drejtësi. Një debat dhe pozicionime radikale dhe shpesh personale në 3 muajt e ngërçit politik

18424993_1335832559845429_9031422992745491117_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026969194412231
array(1) { ["section"]=> string(98) "cadra-dhe-ngerci-politik-ka-nxitur-luften-mes-intelektualeve-analisteve-dhe-figurave-publike-78532" }