"Çadra e Lirisë", ndahet nga jeta protestuesi i PD-së

Publikuar tek: aktualitet, më 20:42 05-04-2017

Një protestues i PD­së dhe një pjesmarrës aktiv në Çadrën e Lirisë është ndarë nga jeta.

Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e Tropojës, Mimoza Hajdarmataj, e cila ka postuar një mesazh prekës në FB për Avni Begën, të cilin e cilëson si demokratin e shkëlqyer nga Tepelena.

Mesazhi i Hajdarmatajt:

Çadra e Lirisë humbi sot një luftëtar të paepur por kauza e Avniut dhe e gjithë shqiptarëve do të fitojë. Keqardhje dhe trishtim të thellë për humbjen e parakohshme jeta të Avni Begës. Ngushëllimet më të përzemërta familjes, miqve, të afërmve dhe gjithë demokratëve në Tepelenë për ikjen e pqrakohshme të Avniut.

Një demokrat i shkëlqyer, një partiak me zell dhe pasion të jashtëzakonshëm, cdo ditë në Sheshin e Lirisë për kauzën e zgjedhjeve të lira. Avniu kishte shumë besim në fitore dhe amaneti i tij është për ne një frymëzim edhe më i madh për ta cuar deri në fund rrugën e nisur. I lehtë i qoftë dheu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga e premtja, rregulla të reja për zonën Schengen
Grabitet me armë sot në mëngjes një biznes në Tiranë, kanosën rojen dhe morën çfarë gjetën »
Article Logic
Execution time: 0.011555910110474
array(1) { ["section"]=> string(56) "cadra-e-lirise-ndahet-nga-jeta-protestuesi-i-pd-se-74225" }