Caktohet data, ora dhe vendi ku do kryhen homazhet për Dritëro Agollin

Publikuar tek: aktualitet, më 22:35 03-02-2017 Caktohet data, ora dhe vendi ku do kryhen homazhet për Dritëro Agollin

Ministria e Kulturës ka bërë të ditur vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror për homazhet e Dritëro Agollit, për vendin,  datën dhe orën se kur do të zhvillohen ato.

Homazhet për shkrimtarin e madh do të zhvillohen më datë 5 shkurt prej orës 10:30 deri në 13:00, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë dhe më pas trupi i Agollit do të përcillet për në banesën e fundit.

Dritëro Agolli u nda sot nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të problemeve shëndetësore. Kolegë të tij, artistë dhe politikanë kanë shprehur hidhërimin për ndarjen nga jeta të shkrimtarit shqiptar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikoi foton me Dritëro Agollin nga spitali, reagon Kastriot Islami pas kritikave: Mashtrues…
Flet Sadija: Shqetësimi i fundit i Dritëroit, mjekët që i dukeshin si policë dhe Ana që i gjeti ilaçin në Francë por s’e shpëtoi dot »
Article Logic
Execution time: 0.021148920059204
array(1) { ["section"]=> string(75) "caktohet-data-ora-dhe-vendi-ku-do-kryhen-homazhet-per-dritero-agollin-67674" }