Cana e Berisha në shkollat italiane, fushatë kundër huliganizmit

Publikuar tek: sport, më 15:01 07-05-2015 Cana e Berisha në shkollat italiane, fushatë kundër huliganizmit

“Nga shkolla në stadium, mënyra e drejtë për të mbështetur sportin”, kjo është rruga e pasionit për futbollin dhe fushata e ekipit të Lazios në mbështetje të futbollit dhe kundër huliganizmit.

Në takimi e sotshëm me nxënësit e shkollave ishin të pranishëm futbollistët shqiptar Cana e Berisha. Lorik Cana foli për karrierën e tij si dhe për rreziqet e stimulantëve në sport.

“Momenti më i lumtur për mua ka qenë kur kemi fituar Kupën e Italisë. Pastaj debutimi me PSG dhe kur kam veshur për herë të parë fanellën e kombëtares. Ndërsa ndeshja më e vështirë ka qenë kur kam luajtur kundër Van Persie”, u shpreh Cana.

Ndërsa portieri Etrit Berisha tha se moment më i lumtur ishte kur ka luajtur për herë të parë me kombëtaren shqiptare. Futbollistët transmetuan te nxënësit e rinj të shkollave edhe mesazhe kundër huliganizmit në çdo sport dhe në veçanti në futboll.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027467012405396
array(1) { ["section"]=> string(69) "cana-e-berisha-ne-shkollat-italiane-fushate-kunder-huliganizmit-10576" }