Çani kritika shqiptarëve: Popull që ha mish dhe shikon futboll. Se nga i gjejnë paratë...

Publikuar tek: politike, më 21:54 11-04-2017 Çani kritika shqiptarëve: Popull që ha mish dhe shikon futboll. Se nga i gjejnë paratë...

Arjan Çani, moderator i emisionit “Zonë e Lirë”, i ftuar në një tjetër emision, “Studio e Hapur”, nuk ka hequr dorë nga ironitë as mbrëmjen e sotme.

Çani ka ironizuar popullin shqiptar që nuk i bashkohet çadrës së protestës së Partisë Demorkatike në bulevard. “Popull mishngrënës. Çadra është atje, populli ikën ha mish”, ka thënë ai.

“Hanë mish dhe shikojnë futboll. Ca hanë mish në Dajt, ca në Mullet. Nuk kalon dot, trafiku vu. Sepse jemi popull i madh, mishngrënës i paparë.

Çadra është atje. Jo! Populli ikën ha mish. Se ku i gjen paratë ky popull. Hashashi është sheshit shpërndahet nga pak”, tha Arjan Çani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039114952087402
array(1) { ["section"]=> string(90) "cani-kritika-shqiptareve-popull-qe-ha-mish-dhe-shikon-futboll-se-nga-i-gjejne-parate-74866" }