Çani: Saimiri është dëshmor, s’ka asa nën mëngë

Publikuar tek: barometri, më 07:25 04-05-2018 Çani: Saimiri është dëshmor, s’ka asa nën mëngë

Gazetari Arjan Çani, i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ ka komentuar dorëzimin e mandatit të deputetit nga ish-ministri Saimir Tahiri.

Çani deklaroi se edhe nëse Tahiri arrestohet, nuk do të thotë asnjë gjysmë fjale për shefin dhe se të gjithë ata që po presin që ai të publikojë dosje dhe asa nën mëngë, po presin kot, pasi sipas Çanit do të zhgënjehen.

“Mendimi im është që falli që hedh sonte une është që në Shqipëri nuk kemi precedent që burra të cilët kanë pësuar fat të keq nga disa burra të tjerë. Është marrë hak ndaj tyre. Mendoj që jo Sajmiri, por kushdo qoftë, nuk do guxojë të thotë asnjë gjysëm fjalë për shefin edhe po ta fusin brenda. Të gjithë ata që presin më kot se ai ka asa nën mëngë, apo dosje e kanë gabim dhe do zhgënjehen. Saimiri për mua është dëshmor për një lloj Europe që gjynah që po shkojmë drejt saj”, deklaroi Çani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017819166183472
array(1) { ["section"]=> string(52) "cani-saimiri-eshte-deshmor-s-ka-asa-nen-menge-119413" }