Çarja e digës së minierës, shkon në 34 numri i të vdekurve në Brazil

Publikuar tek: bota, më 07:58 27-01-2019 Çarja e digës së minierës, shkon në 34 numri i të vdekurve në Brazil

Shkon në 34 numri i të vdekurve si pasojë e vërshimit të baltës në Brazil. Lajmin e konfirmuan zjarrfikësit.

Sipas Reuters zyrtarët brazilianë thanë se 23 persona janë shtuar në spital dhe se rreth 300 njerëz janë akoma të humbur.

Ngjarja e rëndë ndodhi si pasojë e shembjes të një dige që mbante baltën e një miniere të hekurit.

diga.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0123450756073
array(1) { ["section"]=> string(74) "carja-e-diges-se-minieres-shkon-ne-34-numri-i-te-vdekurve-ne-brazil-150482" }