CAS merr vendimin DRAMATIK për klubin e Skënderbeut

Publikuar tek: sport, më 13:05 12-07-2019 CAS merr vendimin DRAMATIK për klubin e Skënderbeut

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë të Zvicrës ka dhënë më në fund vendimin për klubin e futbollit Skënderbeu, dhe për korçarët nuk ka lajme të mira.

CAS ka vendosur të rrëzojë apelimin e ekipit korçar, duke lënë kështu në fuqi vendimin e dhënë nga UEFA në vitin 2018 që e dënon Skënderbeun me përjashtim 10 vjeçar nga kompeticionet ndërkombëtare.

“Në bazë të provave që kemi në dispozicion, paneli i CAS vendosi të marrë vendimin e duhur pasi gjeti fajtor Skënderbeun për trukim ndeshjesh, dhe konkluduam që sanksionet e UEFA janë të duhurat. CAS vendosi të rëzojë apelin e Skënderbeut”, thuhet në vendim.

dfgdfgdfghdfghdgf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072619915008545
array(1) { ["section"]=> string(58) "cas-merr-vendimin-dramatik-per-klubin-e-skenderbeut-171979" }