CDC-ja amerikane raportoi sot 4,601,526 raste me koronavirus

Publikuar tek: bota, më 22:58 02-08-2020 CDC-ja amerikane raportoi sot 4,601,526 raste me koronavirus Foto: Reuters

Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) raportoi këtë të dielë 4,601,526 raste me koronavirus në SHBA.

Numri i rasteve nga raportimi i fundit në 1 gusht është rritur me 58,947 infektime të reja.

Rastet me Covid-19 në mbarë botën, deri më sot (2 gusht) janë:

18,168,193 infektime

11,421,234 të shëruar

691,225 vdekje

Raste aktive janë 6,055,734 dhe 65,911 persona ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01047420501709
array(1) { ["section"]=> string(67) "cdc-ja-amerikane-raportoi-sot-4-601-526-raste-me-koronavirus-215866" }