Çdo emigrant i paligjshëm që kapet në Australi do i ndalohet përjetësisht qëndrimi

Publikuar tek: bota, më 17:41 10-11-2016 Çdo emigrant i paligjshëm që kapet në Australi do i ndalohet përjetësisht qëndrimi

Parlamenti australian ka miratuar projekt-ligjin e përgatitur nga qeveria federale në Australi dhe që parashikon ndalesë të përjetshme për hyrjen e emigrantëve në ishullin kontinent.

Koalicioni i Partisë Liberal-Nacionale në pushtet ka miratuar në parlament projekt-ligjin për të vendosur ndalesën e përjetshme për dhënien e vizës për emigrantët dhe refugjatët të cilët dërgohen në qendrat e paraburgimit pasi ata janë kapur pas mbërritjes në vend me anije.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012156963348389
array(1) { ["section"]=> string(88) "cdo-emigrant-i-paligjshem-qe-kapet-ne-australi-do-i-ndalohet-perjetesisht-qendrimi-59119" }